Melungtse

melungtzeMelungtse

Dátum narodenia: 13.5. 2016
Výška: 47 cm
Váha:  15 kg

Prezývka: Freya

Naša Melungtse alias Freya, to je taká správna borderka. Stále plná energie, až sa niekedy nestíhame čudovať kde tie baterky dobíja. Je to taký náš rodinný zavisláčik. Zavislá na hračkách. Lopta? Fresbee? Hlavne mi to človek uz konečne hoď! Loptičky podáva zásadne do ruky, aby sme sa náhodou nezdržovali zdvíhanim hračky zo zeme. Aj po hodinovom neúnavnom hádzani dokáže mať stále v tvári ten nadšený a štastný úsmev: človek ešteeeeee….

No treba povedaž, že nie je prehnane hyperaktívna. Rada sa príde potúliť a len tak si s nami polezať na gauči. Škrabkať, hladkať, a medzitým nás samozrejme celých poumývať- aby sme náhodou nezabudli, že nás ľúbi. Tak to dokáže robiť hodiny.

Nikdy nemala tendenciu pásť autá, bicykle, ľudí či iné zvieratá…. samozrejme ovečky, to je iná kategória. Pasenie oviec je jej veľkou záľubou. Pastierske gény u nás jednoznačne fungujú. Nielenže ju to veľmi baví no je v tom aj dobrá…. spoločne sa snažíme tento jej dar rozvíjať.

Freya miluje ľudí, strážny pes by z nej veru nebol. Vždy sa teší z každej jednej návštevy, veď predsa prišli nové ruky čo ju pohladkajú a snáď aj nejaký ten aport hodia.

Doma si spolunažíva so svojou adoptívnou maminou- 13 ročnou sučkou Maximilianou a tromi cicuchmi. A tak sa vedia krásne všetci piati naskladat do jedného peliešku- ved čo na tom, ze máme dalšie dva.

A tak si my spolu nažívame a trávime volny čas v prírode. Na prechádzkach lesom je to náš neúnavný vodca, ktorý nás ma stále pod dohľadom. No oddychnúť nám nedopraje, lebo pauza na túre? To je strašna nudaa. 🙂

Freya je jednoducho naše zlatíčko. Motivovaná, samostatná, no hlavne rozumná.